Pierwsza porażka w lidze

26 Październik 2020

Od początku wiedzieliśmy, że będzie to ciężki wyjazd.

Sytuacja z pandemią mocno się na nas odbija - w przeciwieństwie do zeszłego tygodnia gdzie do dyspozycji mieliśmy niemal cały skład, tym razem kwarantanny, obowiązki zawodowe i restrykcji co do transportu sprawiły, że na daleki wyjazd mogliśmy zabrać tylko 8 zawodników, a jeden z naszych liderów Mariusz Pierzchała gra z kontuzją nadgarstka.

Jakby tego było mało... w wyniku niedopatrzenia na mecz nie zostali przypisani sędziowie. Spowodowało to wybicie z rytmu gdyż zaczęliśmy grać prawie godzinę po skończonej rozgrzewce.

Przewidzieliśmy, że przeciwnik widząc naszą zaledwie 8-osobową kadrę ustawi krycie na całym boisku. Mimo to w pierwszej połowie taktyka ta działała na nas zbyt dobrze. Brak uwagi, skupienia, za mało ruchu powodowały liczne straty, które przeciwnik zamieniał na łatwe punkty.

W 3 kwarcie wyszliśmy jako inna drużyna - graliśmy tak jak powinniśmy od początku. Mocno atakowaliśmy obręcz, ograniczyliśmy straty i popisaliśmy się efektowną obroną. W kontratakach szalał Piotr Janiak, który zdobył w przeciągu paru minut większość swoich punktów.
Mocnym uderzeniem stratę zminimalizowaliśmy do 12 punktów, jednak ten zryw kosztował nas zbyt wiele sił.

Przeciwnik był świetnie zgrany zawodnicy odgrywali bez patrzenia na otwarte pozycje swoich kolegów.

Porażka boli, jednak biorąc pod uwagę okoliczności i walkę do samego końca optymistycznie czekamy na rewanż w Mogilnie gdzie nie pozwolimy sobie na powtórkę z pierwszej kwarty.
Co więcej wpadła nam zaledwie... jedna trójka, kiedy to zwykle rzucamy ich o wiele więcej.

Kolejny mecz prawdopodobnie 8 listopada zagramy z TKM Włocławek w Mogilnie. Czekamy na potwierdzenie terminu przez rywali.

Pogoń Mogilno vs ŁKS Szkoła Gortata Łódź 64:87 (11:29, 19:23, 22:15, 12:20)

W meczu zagrali:
Dominik Nowakowski 29 pkt
Piotr Janiak 18pkt
Mariusz Pierzchała 7pkt
Maciej Kruszka 6pkt
Paweł Cierpisz 2pkt
Jakub Karpiński 2pkt
Wojciech Kaczmarek 0pkt
Wiktor Pierzchała 0pkt

Pomóż w rozwoju i promocji naszej drużyny udostępniając tą informację na:

pierwsza-porazka-w-lidze

PARTNERZY

Z dumą i pasją stworzone przez grinddev.pl